Metin2Genel Paylasım Formu

Metin2 Genel Paylasım Formu
 
AnasayfaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Metin2 Privatelarla İlgili Geniş Kılavuz

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
ℓιηкιη_ραяк
Admin
Admin
ℓιηкιη_ραяк

Mesaj Sayısı : 165
Rep Derecesi : 467
Kayıt tarihi : 05/08/09
Yaş : 22
Nerden : Geldim Ben Bu Dünyaya Gecerken Uğruyacaktık Bir Daha Kendı Düyama Dönemedim

Rep Puanı
Rep Puanı :
26504/26504  (26504/26504)

MesajKonu: Metin2 Privatelarla İlgili Geniş Kılavuz   Perş. Ara. 17, 2009 5:37 pm

Arkadaşlar öncelikle kimseden alıntı yapmadım sizin işinize yaraması için çok geniş bir kılavuz hazırladım...

1.Para Kasma


1.Yol:Çoğu PvP'de düzeltilmeyen bir şey vardır 50 lvl ve üstü tüm itemler +9'a basıldıklarında 50m ve üstü gibi fiyatlara markete veya herhangi bir yere silah satıcısı gibi satabilirsiniz.. Önerim takıları +9 a basıp satın diğer itemlere biraz yazık olur..

2.Yol:Eğer 1.yol engellenmişse ve düzeltilmişse bildiğiniz gibi PvPlerde silah satıcısı, zırh satıcısı veya herhangi açılan bir NPC'de Dolunay +9 veya benzeri güçlü itemler satılır yada potlar ucuza satılır bu sayede markete aldınığınız fiyattan daha pahalıya tekrar satabilirsiniz..


3.Yol:1. ve 2. yol engellenmişse genelde bu zor bir PvP'dir ve bu PvP işini biliyordur yani..Öncelikle amacınız boss veya yüksek lvl metinler kesmek olsun bu sayede bir çok güçlü iteminiz olur ve drop %'si düşük olduğu için pahalı bir fiyata satabilirsiniz gerekli ve işe yarayan itemleri düşürüp satmak veya ticarette kullanmak 1 numaralı amacınız olsun bu tür PvPlerde..


2.Level Kasmak

Bildiğiniz gibi PvP'lerin hepsinin Exp %'si farklı bu yüzden size farklı bir kaç tane kasılma yerleri ve püf noktalarını söylicem..

Öncelikle bu çok önemli bilmeyenlere market görevi direk 7 lvlden 31 lvle yükselmenizi sağlar..Çince bu nasıl yapcam hangi görev olduğunu nasıl anlıycam derseniz basit..7 Lvl olduğunuzda ilk market görevi gelir market tıklayın gelen herşeye tıklayabilceğiniz yere tıklayın sonunda iki tane kalırsa üsttekine tıklayın sonra zırhçıya gidin ardından devama tıklayın hep ve markete gidin 3 tane seçmek için yer gelcek 3.yü seçin ve 31 lvl olursunuz..


Exp %500 ve üzeri için:


Bunda fazla bilgiye gerek yok ama bence kafanıza göre takılın ama genede 1-40 arası 1. köy ardından 40-60 arası vadi 60'dan sonra kuleye gitmekte yarar var..

Exp %60 ve üzeri için:

Genelde en düşük 60'da tutarlar bunlarda:

1'den 7 ye kadar köpeklerde kasın ardından 31 lvl olmak için market görevini yapın bundan sonra..

31-50 Vadi
50-75 Kule
75-... Kule veya katlarda kasılmanızı tavsiye ederim


3.PvPde Karakterler


Savaşçı;


Savaşçı en güçlü demiycem ama sevilen bir karakter olduğunu hepimizi biliyoruz Zihinsel olmanızı önermem aksine kesinlikle Bedensel olmalısınız çünkü Zihinselde defansınız yüksek olsa bile atakınız düşük kalıyor ama Bedensel olunca zaten pvp olduğu için iyi itemlere sahip oluyorsunuz ve çok yüksek defansınız oluyor bundan sonra sadece atak lazım oluyor..
Buda hava kılıcından dolayı Bedensel olmanızı gerektirir..


Sura;


Sura en çok tavsiye ettiğim herkes kara büyü çok iyi desede ben sizin seçiminize bırakıcam zaten Kara Büyünün ne olduğunu hepimiz biliyoruz ama bazıları Büyülü Silahın ezik olduğunu düşünüyor fakat değil büyülü keskinlik P +800 atak veriyor ve P parmak darbesiyle 6.5k civarı vuruyor benim arkadaşım Büyülü Silahtı ve serverın en iyisiydi herkesi kesiyordu yani Büyülü Silah gayet güçlü..

Ninja;

Ninja bence hangisi olcağınız pek farketmez yani Uzak Dövüş veya Yakın Dövüş olmanız çok bir şey değiştirmez ikiside iyi ama diğer karakterleri olmanızı tavsiye ederim ama Ninja olcam diyorsanız kesinlikle Yakın dövüş olun çünkü Uzak Dövüşte Zehirli Ok sersemletiyor fakat çoğumuz efsun sayesinde PvPde sersemliğe karşı bağışıklığa sahibiz ve Zehirli Ok Uzak Dövüşün en büyük kozu o sırada çünkü çok yüksek bir damage girebiliyor ama sersemliğe karşı bağışıklık bu şansı yok ediyor..Bu yüzden kesinlikle Yakın Dövüş olun..


Şaman;

Şamanda çok konuşucak bir şey yok şaman olucağınız 2. Karakter olsun bence çünkü
Ejderha şamanı olursanız P olunca bütün skilleriniz 4k üstü vuruyor rahat çünkü genelde hep kritik tutuyor..İyileştirme ise şansı iyileştirme skilli sayesinde ölmemesi ölüyor böylece boss keserken çok işinize yarıyor.Peki hangisi olalım derseniz Ejderha derim..


Olacağınız Karakter Sıralaması;
1. Sura
2. Şaman
3. Savaşçı
4. Ninja


4.Hangi Bonusları Seçmeliyiz?

Takılarda:Kritik ve Max HP
Silah:Kritik ve Güç
Zırh:Max HP
Kalkan:Bağışıklık
Kafalık:Zehirleme Değişimi


5.Hangi silahları çeşitlerini kullanmalıyız?

Savaşçı:Kılıç kullanmalı çünkü savaşçı Bedensel olmalı demiştim ve bildiğiniz gibi Bedenseller Kılıç kullanır..

Ninja:Uzak dövüş zaten yay kullandığı için direk yakın dövüşden bahsediyorum hançer çünkü hançer çok hızlı olduğu için rakibine vurma fırsatı tanımaz ve buda çok önemlidir az vurduğuna falan bakmayın..

Şaman:Yelpaze olduğun düşünüyorum kesinlikle çanın bir artısı yok şamanın fazla hızlı vurması gerekmiyor bu yüzden çok vuranı yani yelpazeyi seçmelisiniz..

6.Sık sorulan sorular..

Soru:80 Lvl silahları nasıl yapılır?
Cevap:65 Lvl silahlarını +9 dan sonra basarsanız +0 80 Level silahı elde edersiniz..

Soru:+9 65 Lvl silahım var ama basamıyorum napıcam?
Cevap:Basarken çinden girin ve TR'den girerseniz 80 lvl silahları çok az vuruyo gözükür ama öle vurmaz ona aldrımayın..

Soru:66 Level zırhları nerden düşer?
Cevap:Kulenin son katında çıkan Azrail adlı bossu keserseniz Azrail Sandığı çıkar ve Azrail Sandığını açtığınızda düşme ihtimali vardır..

Soru:54 Lvl 61 Lvl zırhları nerden düşer?
Cevap:Hayalet ormandan düşer..

Soru:Kraliyet Zırhı nasıl yapılır?
Cevap:+9 Çelik bastıktan sonra 3 tane mavi inci, 3 tane kankırmızı inci ve 3 tane beyaz inci lazım ardından basarsanız Kraliyet zırhınız olur tabii başırılı olursa..

7.Lonca

Öncelikle Metin2 Private serverlarda iyi bir lonca kurmak zor değildir ama biraz çabuk kurmalısınız çünkü bölece daha çok kişi alırsınız burdaki daha çok kişi almanın önemi ise Privatelar kolay olduğu için herkes güçlü olur ezik olanlarıda alın zamanla nede olsa onlarda güçlü olcak güçlü oldukları zaman loncada daha fazla güçlü olur charı ölece bırakanlarıda atarsınız kısacası çok basit..

8.İtemler

Savaşçı:Savaşçılar kesinlikle str veren yani güç veren itemler giymelidir zaten Hangi Bonusları Seçmeliyiz adlı bölümde ortak kullanılanları belirttim burda sadece karakterlere ait olanları belirtiyorum.Silahada gelince
Bedensel kılıç Zihinsel ise mızrak kullanmalıdır..


Sura:Suralar zeka veren itemler giymelidir silahda bile zeka olmalı çünkü suralar daha çok skilleri sayesinde avantajı yakalıyor mesela ateş hayaleti bunun damageını artırmak için zeka veren itemler giyilmeli..

Şaman:Şaman'da aynı sura gibi zeka veren itemler giymeliki kritiki artsın skilleri daha çok koysun..Silaha gelince kesinlikle yelpaze kullanmalı..

Ninja:Ninja dex veren yani çeviklik veren itemler kullanmalı Yakın Dövüş veya Uzak Dövüş farketmez ninjada dex çok önemli bir etkendir damage adına..Silaha gelince hançer kullanmalı..[color:07d1="Red"]9.Hatalar
[color:07d1="MediumTurquoise"]Hong Kong ve Setguildmarkpath hatası:[color:07d1="lime"]http://www.metin2forum.org/metin2-private-serverler/ekran-kararmasi-setguildmarkpath-cozum-locale-hong-kong-cozum-linkler-guncel-6913.html
[color:07d1="MediumTurquoise"]Log hatası:[color:07d1="Lime"]Pack dosyasında bulunan locale_tr.addr isimli dosyayı silin..
[color:07d1="MediumTurquoise"]Sunucuya Bağlanırken Hata:[color:07d1="Lime"]Ya server bakımdadır yada server kapanmış demektir..


[color:07d1="Red"]10.Server Kurmak
[color:07d1="red"]a.Server Kurmak Hatalar ,Çözümleri ,Gm Yapma
[color:07d1="Lime"]Öncellikle Local server kurmanızı tavsiye ederim bu yüzden kendi konumun linkini koycam içinde kodlar ve ayrıca gelen hataların çözümleri ve GM yapma vardır..
http://www.metin2forum.org/metin2-private-serverler/metin2-local-server-kurmak-gm-yapma-hatalar-ve-cozumleri-11906.html

[color:07d1="red"]b.Nasıl Bir GA Olmalıyız?
1.[color:07d1="lime"]Bir duruşunuz olmalı ki kullanıcılar sizden korksun..
2.[color:07d1="lime"]Kullanıcılara yardım etmeyin yani item vermeyin ama hata gibi şeylerde yardım edin..
3.[color:07d1="lime"]At verin bir tek bu insanları servera çeker..
4.[color:07d1="lime"]Kelimeleri düzgün seçin..
5.[color:07d1="lime"]Saygıda kusur etmeyin..
6.[color:07d1="lime"]Ayrımcılık yapmayın..
7.[color:07d1="lime"]Arkadaşım diye item vermeyin..
8.[color:07d1="lime"]Önüne gelen herkesi GM yapmayın tecrübesi olmalı..
9.[color:07d1="lime"]Çok iyi arkadaşım diyede GM yapmayın tecrübesi yoksa..
10.[color:07d1="lime"]Server'ı çok zor yapmayın o zaman insan bunalır çok kolay yaparsanız amacı kalmaz bırakır ortası bişey yapın..


[color:07d1="Red"]11.P Nasıl Yapılır?

[color:07d1="Lime"]P yapmak için önce G1 yapmanız gerekmektedir bildiğiniz gibi bunun zırh veya silah satıcısından Kötü Ruh Kovma kağıdı ve Münzevi Tavsiyesi alın..Ardından gene silah veya zırh satıcısından G1 yapmak için istediğiniz skillin BKlarını alın..Artık her şey tamamdır fakat Kötü Ruh Kovma kağıdı her basılışında EXP götürür bu yüzden biraz EXP kasıp basın..G1 yaptıktan sonra artık birde Ruh Taşı ve Zen Fasulyesine ihtiyacımız olacak..Birine dalıp kendinizi agresif yapın gerisi aynı G1 gibi..


Server arayanlar için:http://www.metin2forum.org/metin2-private-serverler/hamachi-serverlar-bu-baslik-altina-yazilcak-baska-konu-acana-kilit-9912.html


Not:Hiçbir yerden alıntı yapmadım tamamen kendim yaptım hiçbir yerden yardım almadım çok uğraştım lütfen + Rep verin normalde böle bir şey sölemem ama çok emek verdim lütfen + Rep..


[color:07d1="Red"]Not:Eğer hala sorularınız varsa imzamda gördüğünüz SanturioN soru cevap köşesine tıklayın ve ordan sorun..

Not:Kılavuz genişletilmiştir ve günceldir yani daha fazla bilgi ekleniyor ve eklenecektir..[/QUOTE]

_________________
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://izmirlim.yetkinforum.com
 
Metin2 Privatelarla İlgili Geniş Kılavuz
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Metin2Genel Paylasım Formu :: Metin2 Genel :: Metin2 Pw Serverler-
Buraya geçin: